Web stranice 3.p razrednog odjela 2021./2022.

DOBRO DOŠLI NA  WEB STRANICE 3.P RAZREDNOG ODJELA !

Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike -  Natječaj za dodjelu Nagrade za promicanje prava djeteta u 2021. godini

POČETAK ŠKOLE (Milan Taritaš)

Hura!Hura!
Kakva bura!

- Iz oblaka?
- Ne,od đaka!

Rujan ruji rujno voće,
u rujnu i škola poče.
Igrališta puna cike,
puna cike, puna vike!
Započele igre nove,
svatko gradi nove snove.

Informacije za roditelje:  Prije podne – ponedjeljak 3.sat : 9.35h-10.20h

Poslije podne – četvrtak  2.sat : 14.10h-14.55h

Kontakt:  PŠ Poznanovec 208-190

56.Tjedan kajkavske kulture -

odabrani su  radovi naših učenika za Dječju likovnu izložbu i Dječji recital kajkavske poezije

U Krapini se od 05. do 11. rujna 2021. održava 56. FESTIVAL KAJKAVSKIH POPEVKI, odnosno TJEDAN KAJKAVSKE KULTURE. Neke od brojnih aktivnosti su Dječja likovna izložba Dječji recital kajkavske poezije.

Stručno povjerenstvo Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo od mnoštva pristiglih radova odabralo je za Dječju likovnu izložbu i radove naših  učenika: Tene Mikulec, Helene Trčak, Hrvoja Meštrovića, Lee Hleb, 2.P, mentorica Darinka Svečnjak;

Također, odabirom stručnog povjerenstva, literarni rad : Jabuka  našeg učenika Tea Rohteka  predstavljen je na Dječjem recitalu kajkavske poezije, mentorica Darinka Svečnjak

Čestitke učenicima !

Darinka Svečnjak

Znanstveni piknik

U dvorcu Oršić u Gornjoj Stubici, u petak, 24.9.2021. otvoren je 10. znanstveni piknik, najveća manifestacija popularizacije znanosti u Hrvatskoj. Događanje za glavni cilj ima popularizirati znanost među širom populacijom, s posebnim fokusom na djecu i mlade.

Na ovoj poznatoj manifestaciji predstavili su našu školu i učenici našeg razreda :Maris Jakuš, Stjepan Kokolek, Luka Kovačić, Martin Markuš, Hrvoje Meštrović, Tena Mikulec, Ema Ptičar, Teo Rohtek i Helena Trčak.Izveli su niz pokusa „Igre s balonima“. Njihova mentorica  bila je Darinka Svečnjak.

Čestitke učenicima!

Učiteljica Darinka Svečnjak

Likovno literarni natječaj na temu Domovinskog rata

Ukupno je na likovno-literarni natječaj na temu Domovinskog rata pristiglo 55 literarnih i 115 likovnih radova iz 23 osnovne i srednje škole. U projektima je sudjelovalo oko 1000 učenika te 28 učitelja-mentora. Među njima su izvrstan uspjeh ostvarili učenici 3.p pod mentorstvom učiteljice Darinke Svečnjak.

U kategoriji literarnih radova učenika osnovnih škola od 2. do 4. razreda

1.nagradu osvojio je Dominik Novosel.

2. nagradu (ocjenom članova ocjenjivačkog povjerenstva dodijeljen im je jednaki broj bodova)

osvojili su Hrvoje Meštrović i Martin Markuš.

U kategoriji likovnih radova učenika osnovnih škola od 2. do 4. razreda

2. nagradu osvojio je Dominik Novosel.

Likovni i literarni radovi naših nagrađenih učenika moći će se razgledati na izložbi koja će biti postavljena u galeriji Gradske knjižnice “Ksaver Šandor Gjalski” u Zaboku od 15. veljače do 3. ožujka 2022. godine.

Čestitke učenicima na uspjehu!

Učiteljica Darinka Svečnjak

MAŠKARE

Prošetali smo našim mjestom u veseloj i raspjevanoj povorci.

REKLI SMO STOP NASILJU!

Obilježili smo Dan ružičastih majica.

Uoči uskrsa izrađivali smo gnijezda kaširanjem.Pisanice smo oblikovali od špage i ukrasnog konca. Na grupi Mali kreativci  izrađivali smo pisanice salvetnom tehnikom. Cijelu uskrsnu dekoraciju upotpunili smo uskrsnom čestitkom.

Želimo Vam Sretan Uskrs!

IZZY KVIZZY -najveće hrvatsko on line natjecanje u znanju učenika RN

( travanj -svibanj 2022.)

Od 4. do 14. travnja na poznatoj digitalnoj platformi IZZI u organizaciji izdavačke kuće Profil Klett, učenici 3.p rješavali su  zadatke iz nastavnih sadržaja 3.r. Zajedničkim snagama sakupili su ukupno 12 425 bodova  i ostvarili  najbolji rezultat u našoj županiji u svojoj kategoriji .

Kao županijski pobjednici u svojoj kategoriji ušli su i u finale natjecanja na razini Hrvatske u kojem su razred predstavljali Martin Markuš, Teo Rohtek i Lea Hleb rješavajući 5.5.2022. posebno izdanje kviza znanja uz vremensko ograničenje od 45 minuta. Ostvarili su izvrstan rezultat od 83 %.