Svečano otvorena školska sportska dvorana nakon sanacije i izmjene poda

Dana 11. rujna 2017. godine, nakon kratke svečanosti, otvorena je školska sportska dvorana u OŠ Bedekovčina.

Nakon uvodne  prezentacije ravnatelja škole Ivana Paradija te govora načelnika Općine Bedekovčina Darka Bana i župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara, svečano je otvorena novouređena sportska dvorana OŠ Bedekovčina simboličnim presjecanjem vrpce, što su zajednički učinili župan Željko Kolar i predsjednik Vijeća učenika OŠ Bedekovčina Nino Mohač.

Nakon toga, učenici 3. a razreda održali su nastavni sat TZK.

Sportska dvorana Osnovne škole Bedekovčina otvorena je za uporabu 1992. godine. Već nakon prvih ozbiljnijih kiša došlo je do izljeva oborinskih voda (u početku je dvorana bila pokrivena šindrom) u dvoranu, pri čemu se namakao drveni pod (parket) i podkonstrukcija. Kako se isto događalo kontinuirano i dalje (čak i nakon zahvata premazivanja šindre te zamijene šindre crijepom), drveni sportski pod je nepovratno oštećen, a na tri odvojena, najizloženija mjesta (ukupno oko 25-30% poda) bio je i opasan za daljnju uporabu zbog destabilizacije i znatnog izdizanja daščica parketa.  Ni u ostalim dijelovima dvorane situacija nije bila mnogo bolja, s tim da se stanje potkonstrukcije nije moglo utvrditi bez kompletnog dizanja parketa.

U prosincu 2016. godine ravnatelj OŠ Bedekovčina detaljno je s problemima vezanim za školsku dvoranu upoznao  Osnivača (KZŽ), a nakon što su  prikupljena  idejna  rješenja i ponude za sanaciju poda dvorane. Potom je  obavljeno  niz razgovora s JLS (Općina Bedekovčina) i Osnivačem (KZŽ) s ciljem pronalaženja modela financiranja kompletne izmjene dotrajalog poda; 9. lipnja 2017. godine župan KZŽ Željko Kolar i načelnik Općine Bedekovčina na proslavi povodom 175 godina OŠ Bedekovčina objavili su kako će se krenuti u navedene zahvate, koje će financirati Krapinsko-zagorska županija ( sveukupno 200.000,00 kuna) i Općina Bedekovčina (50.000,00 kuna) . Dana 21. srpnja 2017. godine potpisan je ugovor s izvođačem, a 16. kolovoza 2017. godine započeli su radovi zamjene sportskog poda. Uz navedene podopolagivačke radove, zamijenjena je i vanjska stolarija te su postavljene klupčice, a obojana je i unutrašnjost dvorane.

Radovi su trajali do petka 8. rujna, a u ponedjeljak 11. rujna je održan prvi sat TZK u novouređenoj sportskoj dvorani, na radost učenika, njihovih roditelja i svih djelatnika OŠ Bedekovčina. Na svečanosti otvorenja novouređene sportske dvorane su, uz spomenute župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara i načelnika Općine Bedekovčina Darka Bana, bili nazočni i zamjenik načelnika Općine Bedekovčina Janko Buzjak, ravnateljica DV Bedekovčina Klementina Komorčec, ravnateljica SŠ Bedekovčina Vera Hrvoj, gotovo svi učenici matične škole te mnogi drugi.

objavio: Ivan Paradi   datum: 11. 9. 2017.